Wilkasy są niewielką miejscowością położoną na zachodnim brzegu Jeziora Niegocin. Wieś leży w odległości zaledwie czterech kilometrów od Giżycka, które posiada miano nieoficjalnej stolicy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Malownicze położenie, spokój i bliskość ważnego ośrodka sprawiają, że Wilkasy są świetnym miejscem na spędzenie wakacji!

Co możemy robić w Wilkasach?

Jak już wcześniej wspomniano, Wilkasy znajdują się na brzegu Jeziora Niegocin. Miejscowość leży jednak w niedużej odległości od jezior Kisajno czy Tajty. Możemy dojechać na ich brzegi samochodem lub wybrać się na wycieczkę rowerową. Ponadto, okolica jest pokryta rozległymi lasami i polami, co stwarza idealne warunki dla grzybiarzy oraz osób chcących odciąć się od zgiełku cywilizacji na łonie natury. Warto również skorzystać z dostępu do wód Jeziora Niegocin i oddać się pływaniu, czy to wpław, czy to z żaglami. Ponadto, możemy skorzystać z opcji wykupienia rejsu wycieczkowego. W tym celu powinniśmy jednak udać się do Giżycka. W Wilkasach znajduje się również ogólnodostępna plaża, na której są stworzone warunki do bezpiecznego wypoczynku dla całej rodziny.

Wilkasy ze względu na swoje położenie są świetnym punktem wypadowym. Leżą one bowiem w niewielkiej odległości o słynnych punktów na mapie Mazur. Poniżej znajdują się przybliżone odległości do wybranych miast i innych obiektów geograficznych:

  • Giżycko – 4 km
  • Kętrzyn – 27 km
  • Ryn – 16 km
  • Mikołajki – 30 km
  • Węgorzewo – 28 km
  • Mamerki (Wilczy Szaniec) – 34 km

Jak widać, pobyt w Wilkasach stwarza możliwość nie tylko do wypoczynku nad brzegiem Jeziora Niegocin, ale stanowi także świetną szansę do tego, by poznać inne zakątki Mazur! Do wszystkich wymienionych wyżej miejsc dojedziemy samochodem, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na dłuższą rowerową przejażdżkę.

Jak dotrzemy do Wilkasów?

Przez Wilkasy przebiega droga krajowa nr 59, którą dojedziemy m. in. do Giżycka, Ryna czy Mrągowa. Opisywana miejscowość jest również punktem początkowym drogi wojewódzkiej nr 643. Korzystając z niej, dotrzemy np. do Bogaczewa, gdzie znajduje się przystań statków wycieczkowych płynących m. in. do Giżycka. Co więcej, we wsi znajduje się przystanek kolejowy Niegocin. Kursujące przezeń pociąg jadą do Giżycka, Ełku, Kętrzyna i Olsztyna. Wilkasy oraz Giżycko są również połączone liniami autobusowymi.

Idealne miejsce wypoczynku dla każdego

Wilkasy są spokojną miejscowością, świetnie nadającą się na miejsce wypoczynku dla rodziny z małymi dziećmi oraz dla osób starszych. Młodzi jednak również mogą znaleźć w okolicy odpowiadające im rozrywki, udając się np. na dyskoteki do pobliskiego Giżycka lub zapoznać się ofertą tamtejszych pubów i klubów. Poza tym możliwość wspólnego wypoczynku nad brzegiem jeziora oraz żeglowania po mazurskich wodach łączy pokolenia. Korzystać z noclegów Wilkasy możemy zatem całą rodziną i na pewno każdy będzie zadowolony!

Cisza, spokój i wygoda

Noclegi Wilkasy nie obejmują wielkich obiektów hotelowych. Wieś może się jednak poszczycić rozbudowaną bazą noclegową, która opiera się na pokojach gościnnych, domkach letniskowych, pensjonatach, gospodarstwach turystycznych oraz apartamentach do wynajęcia. Zdecydowana większość obiektów jest względnie nowa i charakteryzuje się nowoczesnym wystrojem. Znalezienie lokum z aneksem kuchennym i pełnym węzłem sanitarnym nie nastręcza żadnych problemów. Turyści szukający możliwości odpoczynku od gotowania mogą stołować się w licznych lokalach gastronomicznych, w których zjemy m. in. świeże ryby łowione w pobliskich jeziorach i stawach hodowlanych. Wilkasy, ze względu na swoje położenie i niewielkie rozmiary, są miejscowością cichą. Przyjezdni nie muszą zatem się obawiać, że przyjdzie im mieszkać przy zatłoczonym deptaku czy ruchliwej ulicy. Obiekty noclegowe znajdują się również w odległości kilkuset metrów od brzegów Jeziora Niegocin.

Dostęp do nowoczesnych udogodnień

Obsługa ruchu turystycznego jest jednym z głównych źródeł utrzymania mieszkańców Wilkas. Ponadto, miejscowy rynek usług hotelarskich jest bardzo różnorodny i konkurencyjny, Oznacza to, że właściciele miejsc noclegowych muszą dbać o najwyższy poziom świadczonych usług, aby móc walczyć o dostęp do klientów. Dlatego standardem jest wyposażenie lokali w telewizory, internet mobilny czy radio. Większość kwater oferuje swoim gościom dostęp do zadbanego ogrodu, grilla oraz bezpłatnego miejsca parkingowego. Coraz częściej znajdziemy również miejsca dostosowane do potrzeb dzieci i przyjazne zwierzętom.

Dokonaj właściwego wyboru, korzystając z internetu

O bardzo dobrym stanie infrastruktury noclegowej w Wilkasach można się przekonać, wchodząc na dowolny portal rezerwacyjny czy wyszukiwarkę miejsc hotelowych. Noclegi Wilkasy charakteryzują się wysokimi ocenami wystawianymi przez samych wczasowiczów.

Zapraszamy do Wilkas!

Przedstawione powyżej argumenty są dowodem na to, że wyjazd do Wilkas jest wspaniałym pomysłem na udane spędzenie urlopu! Miejscowość położona nad Jeziorem Niegocin przyciąga turystów swoim malowniczym położeniem, bliskością innych atrakcji oraz dobrze rozwiniętą bazą noclegową oraz gastronomiczną. Zapraszamy zatem do zapoznania się z tym, co mają do zaproponowania noclegi Wilkasy!